Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Bindownica termiczna łączy ze sobą dwa elementy: okładkę oraz wkład. Wkładem jest zwykle kilka kartek papieru, które chcemy oprawić, a okładka to specjalna folia termiczna, która składa się z dwóch warstw. Wewnątrz okładki znajduje się klej termiczny, który pod wpływem wysokiej temperatury (około 100 stopni Celsjusza) topi się i łączy okładkę z wkładem, tworząc trwałą i estetyczną oprawę.

Czytaj więcej

Korzyści płynące z oprawy termicznej

Pierwszą i najważniejszą korzyścią z użycia bindownicy termicznej jest możliwość oprawienia dokumentów w sposób trwały i estetyczny. W ten sposób oporządzone dokumenty prezentują się profesjonalnie, a ponadto odznaczają się większą trwałością niż te, które są zszyte lub spięte zszywkami. Oprócz tego, dokumentom oprawionym termicznie można dopasować różnokolorowe i wzorzyste okładki, które umożliwią szybszą identyfikację notatek.

Większość modeli dostępnych na rynku jest bardzo łatwa w użyciu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Oprawienie dokumentu za pomocą bindownicy termicznej zajmuje zwykle kilka minut, a efekt końcowy jest bardzo zadowalający. W Copyline oferujemy przyrządy jakościowe i intuicyjne w użyciu. Bindownice TB 200 lub T-80 to urządzenia zdecydowanie przodujące, jeśli chodzi o oprawę termiczną. Są niezwykle wszechstronne i uniwersalne. Narzędzia tego typu pozwalają na oprawienie dokumentów o różnej grubości i formacie, co umożliwia bindowanie zarówno zwykłych dokumentów, jak i albumów fotograficznych czy katalogów.

Oprawa termiczna – zalety

Oprawa termiczna jest stosunkowo łatwym procesem i nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Aby oprawiać dokumenty sposobem termicznym, wystarczy wyposażyć się w odpowiednią bindownicę. Cała reszta to kwestia wprawy. Same czynności są naprawdę bardzo proste. Na początku należy umieścić dokument w specjalnej okładce z twardego plastiku. Następnie, trzeba przygotować folię termiczną, którą po chwili rozgrzania należy nałożyć na papier/dokument i dokładnie przycisnąć. Czas całego procesu jest zależny od rodzaju folii termicznej. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji odnośnie oprawy termicznej, skontaktuj się z nami już dziś!